Renowacja mebli – farby akrylowe

Farba akrylowa bazuje na związku żywicy powiedz rower pigmentem. Ten typ farb ma bardzo duże zastosowanie w wielu dziedzinach nie tylko o budownictwie. Innymi obszarami ten produkt jest wykorzystywany poligrafia malarstwo, czy oznakowanie pull na boiskach sportowych.Ogromne możliwości dla każdego. Farby akrylowe w odróżnieniu od farb typu lazura dają inny efekt powierzchni. Po użyciu tego rodzaju farby otrzymujemy trwałą, nieprzezroczystą powłokę.

Farba akrylowa i renowacja mebli

Jeżeli chcemy nadać naszym meblom nowy, świeży, nowoczesny wygląd, możemy to zrealizować poprzez renowację z użyciem farby akrylowej. Jakie powinniśmy podjąć działania aby taka renowacja przebiegła zgodnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami a jej rezultat zaspokoił nasze wizje estetyczne? Poniżej przestawione są działania które wydają się być niezbędne by osiągnąć wyżej postawiony cele.

1. Przede wszystkim musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć jeżeli chodzi o wygląd danego mebla. Warto w tym względzie poszukać aspiracji. Można szukać jej w sklepach meblowych a jeżeli o same kolory to dobrym pomysłem wydaje się zapoznanie z ofertą farb akrylowych jakie zobaczyć można w wielu sklepach z materiałami budowlanymi. Ogrom kolorów jaki jest w ofercie tego rodzaju farb daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo ponieważ farby akrylowe nanoszone mogą być nie tylko na drewno ale również na inne powierzchnie: drewnopodobne a także na ściany czy na sufit, można połączyć zaprojektowanie nowego wyglądu mebli z jednoczesnym określeniem nowego designu całego pomieszczenia w którym meble te znajdują się. Kiedy już wiemy co chcę osiągnąć jaki efekt uzyskać, możemy przejść do dalszych działań.

2. Powierzchnia drewniana mebla który ma być poddany renowacji musi być najpierw oczyszczona z wszelkich zabrudzeń, tłustych plam i pyłu.

3. Jeżeli mamy do czynienia z meblami drewnianymi proces renowacji daje bardzo dobre efekty. Jest tak dlatego że jeżeli drewno po usunięciu warstwy z zabrudzeniami i pozostałościami poprzedniej warstwy farby ukazuje swoją naturalną fakturze. Usunięcie tej zewnętrznej warstwy dokonuje się poprzez proces ze szlifowania. Można użyć w tym celu szlifierki ręcznej zasilanej prądem.

4. Usuwamy pył powstały w wyniku szlifowania.

5. Nanosimy farbę akrylową. Używamy w tym celu pędzla lub wałka.

Po pewnym czasie określony w instrukcji produktu nakładamy ponownie następną warstwę farby akrylowej. Po wyschnięciu naszym oczom ukaże się zupełnie odmieniony mebel. Ponieważ kolor jest jednym z głównych czynników tworzących atmosferę danego pomieszczenia, taka renowacja może wpłynąć w istotny sposób na charakter w którym taki mebel stoi. Przy pomocy farb akrylowych można pokusić się o szerzej zakrojoną zmiany w naszym pomieszczeniu. Ponieważ farby te nadają się do różnego rodzaju powierzchni, możemy dostosować kolorystykę ścian i sufitu a także elementów metalowy wystroju do nowe barwy naszego mebla. Zresztą farba akrylowa pozwala na dokonanie zmian wirtualny pomieszczeń. Możemy pokusić się o nową kolorystykę dla sprzętów w naszym ogrodzie takich jak: Meble ogrodowe czyli stół, krzesła, także altanki i płotu. Jeżeli mamy domek na działce, farba akrylowa ale sprawdzi się w jego odnowieniu. Dodatkowym atutem farby akrylowej jest to że jest to farba wodorozcieńczalna. Sprawia to że jest ona bardziej ekologiczna. Również narzędzia po procesie malowania nie muszą być czyszczone przy pomocy rozpuszczalników tylko po prostu wody. Również zapach farb akrylowych nie jest bardziej delikatny niż olejnych.