Trwałe deski tarasowe

Deski tarasowe to najważniejszy element konstrukcji tarasu. Ich wytrzymałość wpływa na jego termin przydatności, dlatego aby oszczędzić sobie pracy i niespodziewanych wydatków, warto na samym początku zainwestować w najlepsze materiały budowlane. Deski drewniane to rozwiązanie sprawdzone, które z powodzeniem funkcjonuje w budownictwie od wielu lat.

Obecnie produktami zyskującymi popularność są deski kompozytowe, które wyglądem do złudzenia przypominają naturalne drewno, jednak są o wiele bardziej uniwersalne.

Taras kompozytowy – dlaczego warto zainwestować?

Materiał kompozytowy dzięki swoim właściwościom powoli wypiera tradycyjne tarasy drewniane. Szereg zalet, które determinują jego szerokie zastosowanie powodują, że klienci coraz częściej pytają o ten typ systemów tarasowych. Kompozyt drzewny to nic innego jak połączenie dwóch komponentów, które wzajemnie się uzupełniają: polichlorku winylu (znanego pod skrótem PCV) i fragmentów drzewnych pochodzących z obróbki drzew liściastych. Deski na taras z drewna wzbogacone o zawartość związków chemicznych o świetnych właściwościach są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie estetykę i łatwość w utrzymaniu. Deski tarasowe kompozytowe są produktem całkowicie biodegradowalnym, dlatego nie przyczyniamy się do zaburzenia działania gospodarki naturalnej.

Zastosowanie desek kompozytowych

Deski z kompozytu to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu jednorodzinnego. Niezależnie czy planujemy budowę tarasu, altanki czy werandy, deska PCV to rozwiązanie długoterminowe, które pozwala cieszyć się zadbaną przestrzenią. Deska kompozytowa służy z powodzeniem również jako brzeg basenów, a to wszystko dzięki powłoce wodoodpornej. Deska tarasowa kompozytowa jest nierzadko wykorzystywana w przestrzeniach miejskich, gdzie wysoka eksploatacja terenu jest na porządku dziennym. Powierzchnia deski WPC jest wysoce odporna na ścieranie i zabrudzenia, dlatego utrzymanie jej w idealnym stanie jest prostym i łatwym zadaniem.

Zalety desek kompozytowych na taras

Deski plastikowe posiadają wiele walorów zarówno estetycznych jak i technicznych, które wpływają na ich atrakcyjność. Po pierwsze, deska tarasowa z kompozytu jest niepodatna na zmienne warunki pogodowe w postaci deszczu, śniegu, gradu czy mocnych promieni słonecznych, które wyrządzają wiele krzywdy szczególnie drewnianym powierzchniom. Skład chemiczny deski kompozytowej PCV pozwala cieszyć się nienaruszoną strukturą produktu przez długi czas.

Tarasowa deska kompozytowa to również wysoki standard bezpieczeństwa. Dzięki nieregularnej strukturze, powierzchnia nabiera właściwości antypoślizgowych, dzięki czemu niezależnie od pogody możemy swobodnie poruszać się po naszym tarasie. Ponadto perfekcyjnie wyszlifowana powłoka nie posiada żadnych niedoskonałości takich jak drzazgi czy nieestetycznie wystające śrubki, co pozwala na użytkowanie takich powierzchni nawet bez butów.

Deska tarasowa – cena

Koszt instalacji kompletnych systemów tarasowych jest dosyć wysoki. Cena samych desek kompozytowych to mniej więcej kilkaset złotych za metr kwadratowy. Różnica cenowa wynika z jakości kompozytu drzewnego, sytuacji rynkowej oraz od marży, jaką nakładają sklepy budowlane. Przy zakupie desek, warto również zaopatrzyć się w kompatybilne akcesoria do desek kompozytowych, które pozwolą na odpowiedni montaż tarasu z kompozytu. Musimy również liczyć się z kosztami związanymi z zatrudnieniem profesjonalnej firmy, która na co dzień zajmuje się montażem systemów tarasowych.