ITTechnologia

Gadżety technologiczne, które ułatwią Ci odchudzanie

Gadżety technologiczne, które ułatwią Ci odchudzanie

Niektórzy ludzie muszą schudnąć z powodów zdrowotnych, a inni po prostu chcą wyglądać lepiej. Niezależnie od przyczyny, odchudzanie (i wszyscy o tym wiemy) nie jest rzeczą łatwą. Utrata wagi i utrzymanie jej w ryzach wymaga zazwyczaj zmiany stylu życia: zaangażowania w zdrowe odżywianie, wejścia w nawyk rutyny ćwiczeń i ogólnie zdrowszego życia.

Na szczęście świat pełen technologii, w którym dziś żyjemy, oferuje wiele inteligentnych urządzeń, które mogą to wszystko nieco ułatwić. Nie mówimy tu o gadżetach typu frytkownice, blendery czy maszyny eliptyczne. Szukamy nowych lub unikalnych produktów, które można wykorzystać w domu. Jestem pewien, że niektóre z tych rzeczy Cię zainteresują.

Skaner żywności

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego lody są tak niezdrowe? Albo ile kalorii znajduje się w bananie? Consumer Physics stworzył produkt, który może odpowiedzieć na te pytania.

Wyobraź sobie, że możesz wyciągnąć z kieszeni przedmiot, który zeskanuje przedmioty i powie Ci dokładnie, z czego są wykonane. Brzmi to prawie jak science fiction, ale nie daj się zwieść: to tylko nauka. Scio to kieszonkowy czujnik molekularny, który skanuje jedzenie i informuje o jego kaloryczności wraz z innymi przydatnymi informacjami.

Waga kuchenna

Pomoże Ci ona monitorować i regulować spożycie kalorii, utrzymując cię w ramach wytycznych zalecanych przez dietetyków. Na przykład, wytyczne, które znaleźliśmy w portalu https://chudniesz.pl mówią, że (umiarkowanie aktywna) kobieta w wieku od 26 do 50 lat powinna jeść 2000 kalorii dziennie, a (umiarkowanie aktywny) mężczyzna w wieku od 26 do 45 lat powinien jeść 2600 kalorii dziennie.

Jeśli jesz 1,5 raza większą porcję, licząc tylko kalorie w jedzeniu – a nie fakt, że spożywasz te kalorie 1,5 raza – możesz zacząć przybierać na wadze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Waga może pomóc Ci zapobiec przypadkowemu (lub celowemu) przejadaniu się.

Ogród wewnętrzny

Jedyną rzeczą lepszą od świeżych ziół i warzyw są świeże zioła i warzywa, które sam wyhodujesz. Dzięki specjalnie zaprojektowanej inteligentnej glebie, wbudowanym czujnikom i oświetleniu LED, ogród wewnętrzny pozwala na uprawę ziół, pomidorów koktajlowych, a nawet truskawek na blacie kuchennym lub – jeśli wolisz – we własnym salonie.

Inteligentne zegarki

Mogą one śledzić twoje tętno, liczbę spalonych kalorii i liczyć twoje powtórzenia. Możesz także rywalizować ze znajomymi w wyzwaniach treningowych za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

Google Home

Jeśli masz Google Home lub dowolne urządzenie z Asystentem Google, może on pomóc Ci w odchudzaniu. Wystarczy powiedzieć: „OK Google, chcę porozmawiać z Fitstar”, a ono ustawi Cię na siedmiominutowy trening. Ten Asystent Google jest dostępny dla Google Home, telefonów z systemem Android 6.0+ oraz telefonów z systemem iOS 9.0+.