PytaniaTechnologia

W Pogoni za jutrem. Technologia

W Pogoni za jutrem. Technologia

Kto nie lubi technologii i najnowszych gadżetow największych firm na świecie?
codziennie w telewizji jesteśmy karmieni coraz to nowszymi procesorami w telefonach i komputerach, coraz lepszą grafika, coraz lepszymi wyświetlaczami i tak można wymieniać bez końca.
Obecnie prawie każdy człowiek, którego mijamy na ulicy ma w kieszeni swojego ukochanego smartfona, który jest mu niezbędny do codziennej egzystencji.
wyobraźmy sobie sytuację, w której zamiast dzwonić po kogoś, swoim wypasionym smartfonem za dwie średniekrajowe, jedziemy do niego na rowerze i dzownimy domofonem do domu albo pukamy do drzwi. brzmi śmiesznie? tak kiedyś było i trzeba było przy tym zostać bo technologia prowadzi nas w złym kierunku, ogłupia nas i wraz żeswoim rozsrataniem się – pomniejsza nasze czlowieczesntwo.
w tym momencie nie jest możliwa nawet chwilą prywatności, ludzie chwalą się w sieci dosłownie wszystkim. tym, żekupili/przygarnęli kota, kupili nowy telewizor, pojechali na lotnisko, pojechali na wakacje, czy też do warzywniaka.
najporstszym przykładem, na którym widać ogłupienie naszego społeczeństwa jest poziom prezentowany w mediach przez ‘celebrytow’, ‘gwiazdy’ i ‘aktorow’. wystarczy, że takie zwierzę jak kaczka opatenotawalaby kilka lat temu swójdziubek, a dzisiaj byłaby najbogatszym zwierzęciem na świecie, bogatszym nawet od człowieka. brzmi śmiesznie?ale jakie to prawdziwe..
prezenterzy myślą, że są śmieszni
‘gwiazdy’ myślą, że są ładne
‘celebrytki’ myślą, że są takie mądre i fajne
WSZYSCY myślą, tylko nie ludzie, którzy to czytają i oglądają

To wszystko ma naprawdę wiele wspólnego z dzisiejszą technologia.
ta rzeczą jest jedno, kluczowe słowo, które znajduje się w tytule – POGOŃ.
Wyścig za najpiękniejszym ciałem jest takie samo jak za najnowyszm smartfonem.
co roku wychdozi nowszy i nowszy, a my chcemy go mieć żeby pokazać swój status społeczny. podobnie jest ‘gwiazdami’ co roku wychodzą nowe, a my co roku chcemy być jak one.